Κόσοβο-Γεωργία 1-2: Πρώτη νίκη με Νταβιτασβίλι

Οι Γεωργιανοί άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Οκριασβίλι να νικά τον Μουρίτς για το 0-1.

Οι Κοσοβάροι ισοφάρισαν στην εκπνοή του πρώτου μέρους με το πέναλτι του Μουρίκι στο 45′.

Ο Βίλι Σανιόλ πέρασε στο ματς στο 72ο λεπτό τον Νταβιτασβίλι αντί του Κβαρατσχέλια και δέκα λεπτά αργότερα ο 20χρονος επιθετικός της Άρσεναλ Τούλα με κεφαλιά χάρισε τη νίκη στη Γεωργία με το πρώτο του επίσημο τέρμα.

Mετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Γεωργία έφτασε τους τέσσερις βαθμούς, όσους έχει και το Κόσοβο με τις δύο ομάδες να είναι αποκλεισμένες από την τελική φάση εδώ και καιρό.

Στον άλλο αγώνα του δεύτερου ομίλου, η Ελλάδα δεν τα κατάφερε στην Στοκχόλμη, όπου ηττήθηκε 2-0 από τη Σουηδία και αποχαιρέτησε το Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ.