Νίκες για Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ

Η ομάδα του Πειραιά έχει εύκολο απόγευμα απέναντι στον Απόλλων Σμύρνης επικρατώντας στο «Γ. Καραϊσκάκης» με 4-1. «Διπλό» στο Αγρίνιο για τον Δικέφαλο του Βορρά, 2-1 τον Παναιτωλικό.

Επιβλητική εμφάνιση για τον Ολυμπιακό στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής μετά τα μουδιασμένο ξεκίνημα. Οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν με 4-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης» τον Απόλλωνα Σμύρνης με δύο γκολ του Τικίνιο, ένα του Μασούρα και ένα του Βρουσάι. Για τους φιλοξενούμενος το γκολ της τιμής πέτυχε ο Ντάουντα.

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το Αγρίνιο ο ΠΑΟΚ ξεπερνώντας το εμπόδιο του Παναιιτωλικού. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Μιτρίτσα. Δέχθηκε την ισοφάριση λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα (Ντίας) και πήρε τη νίκη με γκολ του Σίντκλεϊ δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου.