Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία 3-1

Οι «χρυσές» αλλαγές του Φράνκο Φόντα, Μίκαελ Γκρέγκοριτς και Μάρκο Αρναούτοβιτς, έμελλε να «σφραγίσουν» με τα γκολ που πέτυχαν στο 78΄ και 89΄

73′ Μακρινό σουτ του Αλιόσκι, κοντράρει σε σώματα.

64′ Τεράστια ευκαιρία για την Αυστρία, με τη γυριστή κεφαλιά του Αρναούτοβιτς στο πρώτο δοκάρι να βγάζει δύσκολα ο Ντιμιτριέφσκι.

63′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Βόρεια Μακεδονία, ωραία κάθετη στην πλάτη της άμυνας, ο Μπάχμαν πρόλαβε με έξοδο τον Νίκόλοφ.

58′ Διπλή αλλαγή για την Αυστρία. Μέσα οι Αρναούτοβιτς και Γκρέγκοβιτς, έξω οι Μπαουμγκάρντερ και Κάλαϊτζιτς.

52′ Ένταση ανάμεσα στις δύο ομάδες μετά από σκληρό φάουλ του Αλιόσκι, ο οποίος μάλιστα θα δει και την κίτρινη κάρτα.

50΄ Χωρίς κάτι ιδιαίτερο έως τώρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Αλλαγή για την Αυστρία. Έξω ο Ντράγκοβιτς μέσα ο Λίενχαρτ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία 1-1.

42′ Κίτρινη κάρτα για τον Τραϊκόφσκι.

40′ Σέντρα του Λάιμερ από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα της Βόρειας Μακεδονίας.

37′ Μακρινό σουτ του Ριστόφκσι, η μπάλα περνάει πολλά μέτρα άουτ.

28΄ ΓΚΟΛ η Βόρεια Μακεδονία! Ο Πάντεφ έκανε το 1-1 για την ομάδα του.

23′ Στα τελευταία πέντε λεπτά και μετά το γκολ, η Αυστρία έχει πάρει το μομέντουμ, πιέζοντας αρκετά και για δεύτερο γκολ.

18΄ ΓΚΟΛ για την Αυστρία! Υπέροχη σέντρα από τα αριστερά όπως αναπτύσσεται η Αυστρία, ο Λάιμερ κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας και με εναέριο πλασέ νίκησε από κοντά τον Ντιμιτριέφσκι (1-0).

15′ Μακρινό σουτ του Κάλαϊτζιτς, βρίσκει πάνω σε σώματα.

9′ Δύσκολη κεφαλιά του Κάλαϊτζιτς, εύκολο έργο για τον Ντιμιτριέφσκι.

5′ Γύρισμα του Αλιόφσκι από τα αριστερά απομακρύνει η άμυνα της Αυστρίας.

Ξεκίνησε το ματς.

Σε λίγα λεπτά αναμένεται να ξεκινήσει η αναμέτρηση της Αυστρίας κόντρα στη Βόρειο Μακεδονία, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου του Euro 2020.

Βόρεια Μακεδονία (5-3-2): Ντιμιτριέφσκι-Νικόλοφ, Ριστόφσκι, Βελκόφσκι, Μούσλιου, Αλιόσκι-Μπάρντι, Αντέμι, Ελμάς-Πάντεφ, Τραϊκόφσκι.

Αυστρία (4-4-1-1): Μπάχμαν-Λάινερ, Ντράγκοβιτς, Χιντερέγκερ, Ούλμερ-Μπαουμγκάρντερ, Λάιμερ, Αλάμπα, Σλάγκερ-Σάμπιτσερ-Κάλαϊτζιτς.