Copa America: Το Εκουαδόρ «πάτησε» την Τζαμάικα και μπήκε στο κόλπο της πρόκρισης

Η επικράτηση του Εκουαδόρ με 3-1 επί της Τζαμάικα εξασφάλισε την πρώτη του νίκη στο Copa America 2024, το οποίο διεξάγεται στις ΗΠΑ, και τον έφερε πιο κοντά στην πρόκριση από τον δεύτερο όμιλο.
Copa America: «Άρρωστη» γκολάρα του Χινκάπιε κόντρα στην Τζαμάικα – ΒΙΝΤΕΟ

Στο 13ο λεπτό, ο Χινκάπιε σημείωσε εντυπωσιακό γκολ, ενώ ο Πάεζ, με εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, διαμόρφωσε το σκορ σε 2-0.

Η Τζαμάικα πέτυχε το πρώτο της γκολ στην ιστορία του Copa America με τον Μάρκος Αντόνιο, ωστόσο ο Μίντα, με το τέρμα του, διασφάλισε τη νίκη για τον Ισημερινό, αφήνοντας την ομάδα του παίκτη της Γουέστ Χαμ εκτός διεκδίκησης.