Κρίμα κι άδικο για τον συγκλονιστικό Άρη (3-1)

Ο Άρης έκανε συγκλονιστική προσπάθεια στην ρεβάνς με την Μόλντε αλλά αποκλείστηκε στην παράταση καθώς νίκησε με 3-1 τους Νορβηγούς, αλλά το γκολ που πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι στο 105 στέρησε από τους κίτρινους την πρόκριση στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έκανε τεράστια εμφάνιση, προηγήθηκε με 3-0 αλλά πικράθηκε στην παράταση από τον άδικο αποκλεισμό.

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα στη Νορβηγία, πετυχαίνοντας τρία γκολ στην κανονική διάρκεια της αναμέτρησης στο “Κλεάνθης Βικελίδης” (25′ Ματίγια, 37′ Δεληζήσης, 84′ Ντιγκινί), ωστόσο το τέρμα του Μπόλι στο 105′ ήταν αρκετό για να χαρίσει στη Μόλντε την πρόκριση στα Play Off του Europa League, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Παρτιζάν. Από ένα δοκάρι για τις δυο ομάδες σε μια συγκλονιστική αναμέτρηση με 10 συνολικά κίτρινες κάρτες.