Super League:Άρης-Ολυμπιακός 1-1

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Άρης και Ολυμπιακός στο “Κλεάνθης Βικελίδης” για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11′ με τον Μάνο και στη συνέχεια του παιχνιδιού διαχειρίστηκαν το προβάδισμα που είχαν. Οι πρωταθλητές είχαν δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο με τους Ντρέγκερ (2′) και Κάιπερς (19′).

Το 1-0 παρέμεινε μέχρι το 82΄, όπου ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον Φορτούνη. Στο 89′ ο Άρης κέρδισε πέναλτι, με τον Μπρούνο Γκάμα να το εκτελεί και να στέλνει τη μπάλα άουτ. Ένα λεπτό αργότερα ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός “σημάδεψε” το δοκάρι του Τζολάκη και έτσι έχασε την ευκαιρία να χαρίσει στην ομάδα του μια σπουδαία νίκη στη μάχη για να βγει στην Ευρώπη.